Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
167 postów 30697 komentarzy

Kula Lis

kula Lis 69 - Zagorzały Antybolszewik herbu Jastrzębiec

Sąd zakazuje dziennikarzowi pisać o Bońku.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To przykład, jak sędziowie działają poza prawem"

                                                                                                                                                                          Przykład tego orzeczenia zabezpieczającego jest przykładem tego, w jaki sposób sędziowie w Polsce działają poza prawem i w jaki sposób przedmiotowo traktują niezawisłość. Niezawisłość to nie jest nieodpowiedzialność i nie jest dowolność. Niezawisłość nie oznacza bezkarności w orzekaniu - tak sprawę orzeczenia sądu wobec dziennikarza Piotra Nisztora skomentował w programie "#Jedziemy" Przemysław Czarnek, poseł, prawnik-konstytucjonalista. 27 sierpnia sędzia Rafał Wagner z I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie podjął decyzję o nałożeniu na dziennikarza "Gazety Polskiej", Piotra Nisztora, rocznego zakazu publikowania treści dotyczących prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Nakazał mu również usunięcie tych już opublikowanych na portalu YouTube oraz Twitter. Ta decyzja jest wręcz niebywała, sprzeczna z Konstytucją i ze zdrowym rozsądkiem. Trudno nie odnieść wrażenia, że sąd decydując tak, a nie inaczej, wysługuje się jakimś interesom. Nie wiem jakim, ale przecież każdy, kto uczciwie spojrzy na tę sprawę, widzi, iż nie o przestrzeganie prawa w niej chodziło, a o jakieś inne względy tak w rozmowie z Katarzyną Gójską odniósł się do sprawy Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. O decyzję sądu zapytany był również poseł PiS, prof. Przemysław Czarnek w programie Michała Rachonia "#Jedziemy". Przykład tego orzeczenia zabezpieczającego jest przykładem tego, w jaki sposób sędziowie w Polsce działają poza prawem i w jaki sposób przedmiotowo traktują niezawisłość. Niezawisłość to nie jest nieodpowiedzialność i nie jest dowolność. Ta fetyszyzacja niezawisłości sędziowskiej, do której doszło na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat musi być zastopowana. Niezawisłość nie oznacza bezkarności w orzekaniu stwierdził Czarnek.                            

                               
https://twitter.com/i/status/1302861750828752896                              
                                                                                                                                                                          Zdaniem posła oraz konstytucjonalisty, takie "pseudozabezpieczenie" nie ma żadnych podstaw prawnych.  Zabezpieczenie służy temu, by do czasu rozpatrzenia sprawy, wstrzymać pewne działania stron postępowania na określony czas i w konkretnych okolicznościach. Ogólna prewencja i cenzura wypowiedzi dziennikarskich na długi czas i na określone tematy niemające związku z postępowaniem jest kompletnie pozbawiona podstaw prawnych. Przypominam - konstytucja nakazuje, by sprawa rozpatrzona została bez zbędnej zwłoki, dlaczego sędzia zakłada tak długie rozpoznanie sprawy głównej i zabezpieczenie na tak długi czas - tego nie wiem - dodał Przemysław Czarnek. Od kilku miesięcy Piotr Nisztor na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” publikuje artykuły dotyczące wątpliwości wokół funkcjonowania Polskiego Związku Piłki Nożnej, kierowanego przez Zbigniewa Bońka, byłego piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn.         
                                                                                                  
                                                                                                                                                                      Ps...Powinniśmy temu sędziemu podziękować bo stworzył świetny materiał dla Komisji Praworządności w Brukseli. Tylko....czy chociaż przeczytają? Absolutnie nie wykonywać takich wyroków! Sąd musi działać na podstawie prawa i w granicach prawa! Nadal UB żyje i walczy o swoich. Te sądy w Polsce to jakieś gminno-mafijne folwarki? Na tym przykładzie widać jakie to mamy w Polsce "wolne sądy". Dla UBeków i komuchów - wolne od odpowiedzialności, dla pozostałych "POwolne sądy" i 3 lata więzienia za kradzież batonika. Co ID SN zrobiła w sprawie sędziego który złamał prawo? Sędzia przekroczył swoją niezawisłość, teraz należy sędziego pozbawić immunitetu i postawić przed wymiarem sprawiedliwości. Ciekawe ile wziął POd stołem od Bońka i esbeka. Kijowski też współpracował z Bońkiem. W PZPN-nie komuch komuchem pogania.  Protokólancie Jasiu, powiedz gdzie oni mogą Panu Sędziemu skoczyć? Oni mogą Panu Sędziemu skoczyć, tam gdzie Pan może Pana Sędziego w dupę pocałować!  Mnie interesuje tylko jedno ...dlaczego zwykły Kowalski musi działać jedynie zgodnie z prawem, ale już......sędzia Kowalski, może to prawo łamać, naginać i robić co mu się tylko podoba. Kiedy się wreszcie skończy nierówność w traktowaniu polskich obywateli? Panie Ziobro ostro do roboty i jak w Czajce wszystko/cy do wymiany. I co z tego, że tak jest skoro PiS błądzi jak dziecko we mgle? narazie tylko dużo gadania a żadnych działań. Chyba będzie jak z PO czyli przez 3 lata gadka i ciepła woda w kranie. Zamiast jałowo pyskować na gangsterów w togach, trzeba zaprzestać utrzymywania tych patologii prawniczych. Albo co najmniej nie wypłacać poborów takim ubeckim sędziom jak ten zwolennik konstytucyjnie zakazanej cenzury. Wtedy mogło by się okazać, że część z nich pozostałaby w sądach, teoretycznie bez uzyskiwania w nich dochodów. Teoretycznie...Ktoś się odgrażał, że skasuje art 212 KK, ale za bardzo pasuje, kiedy naszym ktoś bruździ, nie?    

KOMENTARZE

 • SB jeszcze istnieje? Według sędziego Wagnera... tak! Kuriozum w postanowieniu sędziowskim
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15994897491d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3722e1a9a5e4cc4ecf18c5e85d92e5542bb.jpg

  "Gazeta Polska Codziennie", decyzją warszawskiego sądu, nie może pisać przez rok - pod groźbą kary - na wybrane tematy dotyczące prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. W postanowieniu sędziego Rafała Wagnera znalazł się ciekawy punkt. Wynika z niego, że... istnieje jeszcze Służba Bezpieczeństwa. Przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące dziennikarzowi "Gazety Polskiej" Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem. Postanowienie wywołało oburzenie opinii publicznej i zostało odebrane jako kneblowanie ust dziennikarzowi. Podobne postanowienie dotyczy wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie". Wśród tematów, na które nie można pisać o Bońku, jest m.in. kwestia (tu cytat z postanowienia):
  "powiązania (w przeszłości lub obecnie) z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa"..Szczególnie zastanawiający jest zwrot w nawiasie - "w przeszłości lub obecnie". Wynika z niego, iż sędzia Rafał Wagner może twierdzić, że... obecnie istnieje Służba Bezpieczeństwa, jak również "komunistyczna Polska". Jeżeli sędzia Rafał Wagner z taką pieczołowitością przygotowuje się do spraw i wydaje wyroki, jak pisze postanowienia, nie najlepiej wróży to przyszłości wydziału, któremu przewodzi w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

  https://niezalezna.pl/350570-sb-jeszcze-istnieje-wedlug-sedziego-wagnera-tak-kuriozum-w-postanowieniu-sedziowskim


  Ps...Czekam na oficjalne stanowisko pana Prezydenta, pana Premiera i pana Ziobry. Jak będą oglądać się na Unię to takich bandyckich wyroków będzie co raz więcej. Czy ten sędzia to państwo w państwie ...nie bardzo rozumiem? Ten Wagner powinien być natychmiast wyrzucony dyscyplinarnie, z zawodu sędziego. Za prawdę powiadam wam: facet w sędziowskiej todze wie co pisze! Istnieją nadal powiązania w przedstawicielami "żydokomunistycznej Polski i SB"! On wie to z własnego doświadczenia! Oddźwiek wyroku jest oczywisty. Pracownik (etatowy?) SB, kryje kolegów po fachu, czyli etatowych esbeków i ich współpracowników. Opcja zero w sądach. Żarty się skończyły. Sędziowie wydają wyroki na podstawie praw, które sami ustalają. Ich wyroki nie mają nic wspólnego z polskim prawem. Trzeba temu ,,sędziemu,, podziękować. Albowiem bardzo przyśpiesza likwidację kasty, oraz eliminację takich sabotażystów jak on z zawodu. Jeżeli uczelnie kształcą kretynów i myślowe niezguły, to co się dziwić potem, że toto zasiedla wszystkie zawody w tym prawnicze? Kiedyś tacy paśli krowy, a najzdolniejsi robili sobie skrzypki z kory. Hitler, Greiser, Himmler, Izaak Szechter brat Michnika, Weisleder - Jan Kobuszewski, Michał Boni - Jakub Bauer, Efroim Trusker - Arkady Fiedler und viele andere - czyli i wielu innych z t charakterystyczną końcówką nazwiska na ER, jak ten tu niby polski sędzia a de facto na bank potomek szkopskich uciekinierów z zachodu, gdy za podobne świństwa ta zaraza była wykopywana w czasach Kazimierza Wielkiego.
 • Oni wszyscy przywiezieni na tych sowieckich czołgach mają te dyplomy z przydziału jak widać !
  Kogoś to dziwi? No może on wie więcej niż my wszyscy i się wygadał, że SB dalej istnieje, ale nieoficjalnie? Gdzieś musi ukrywać się ten "deep state", była SB bardzo dobrze się do tego nadaje, podobnie jak bezpieka wojskowa. Żydokomuna, WSI, SB nadal istnieją...tak naprawdę to nikt im nie zakazał działalności politycznej lub w biznesie.Mogą zajmować intratne stanowiska. Taka jest rzeczywistość, ponieważ nikomu nie zależy żeby to zmienić. W Polsce żydokomuna ma się lepiej jak 50 lat temu. Formalnie SB, WSI czy PZPR nie istnieją, ale ludzie pozostali i pozakładali różne Stowarzyszenia, Fundacje ( SOWA, IUSTITIA, SLD ) itp. twory i mają się bardzo dobrze, nawet lepiej jak za żydokomuny. Niektórzy byli pracownicy SB nadal są dobrze ustawieni i działają niegdyś opracowanymi metodami, często mają dobre kontakty ze światem przestępczym, pedałami, który kiedyś się im wysługiwał w zamian za parasol ochronny...Obecne Służby Specjalne to też oni i ich resortowe dzieci i wnuki. Szkodzą Polakom bardziej jak żydokomuniści w PRL. Piszę to od wielu lat na różnych forach. No i co z tym zrobić? To pytanie do rządu.
 • Sędzia Wagner rozszerza cenzurę prewencyjną. O Bońku przez rok nie może pisać... „Gazeta Polska Codziennie”!
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15994891741d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37252fc8a4a9e7afd1f4241df0fd6eecc49.jpg

  Cenzura objawiająca się zakazem pisania o prezesie PZPN Zbigniewie Bońku zatacza coraz szersze kręgi. Warszawski sąd w osobie sędziego Rafała Wagnera podjął decyzję zakazującą pisania o Bońku... w "Gazecie Polskiej Codziennie". Przypomnijmy: przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące dziennikarzowi "Gazety Polskiej" Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem. Postanowienie wywołało oburzenie opinii publicznej i zostało odebrane jako kneblowanie ust dziennikarzowi. Teraz okazuje się, że... to nie koniec. Podobne postanowienie dotyczy wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie". Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o udzieleniu zabezpieczenia roszczeń Zbigniewa Bońka o ochronę dóbr osobistych. Spółka FORUM S.A., czyli wydawca "Gazety Polskiej Codziennie", przez rok nie może pisać o prezesie PZPN artykułów, w których zawarte będą zarzuty i twierdzenia dotyczące: powiązania (w przeszłości lub obecnie) z władzami komunistycznej Polski, Służbą Bezpieczeństwa; pełnienia w PZPN roli gwaranta i rzecznika systemu komunistycznego; sprawowania funkcji prezesa PZPN w sposób nieetyczny, naruszający prawo i nietransparentny; popełnienia przestępstwa karnoskarbowego poprzez nieujawnienie przed urzędem skarbowym 1 100 000 euro dochodu i nieodprowadzenie podatku od tej kwoty. Sędzia Rafał Wagner zagroził także wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie" nakazaniem zapłaty 10 tysięcy złotych na rzecz Zbigniewa Bońka za każdy przypadek naruszenia powyższych punktów. Uwaga! Dotyczy to wszystkich pracowników i przedstawicieli... FORUM S.A. Czyli przykładowo, jeżeli dziennikarz z działu kultura skrytykuje na Facebooku prezesa PZPN albo wspomni coś o jego dziwnych znajomościach, to spółce również grozi wysoka kara. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz postanowienie sądu uważa za absurdalne. Nie ugniemy się przed tym dyktatem i cenzurą. W związku z tym o Zbigniewie Bońku media Strefy Wolnego Słowa będą pisać codziennie mówi w rozmowie z Niezalezna.pl. Co ciekawe, zarówno w przypadku Piotra Nisztora, jak i spółki FORUM S.A., decyzję podjął ten sam sędzia - Rafał Wagner. Wylosował on obydwie sprawy tego samego dnia. Kolejna sprawa dotyczyła wydawcy tygodnika "Gazeta Polska". Wylosował ją jednak inny sędzia i... wniosek oddalił.
  https://niezalezna.pl/forum/350523-sad-rozszerza-cenzure-prewencyjna-o-bonku-przez-rok-nie-moze-pisac-gazeta-polska-codziennie
  Ps..Skoro sąd nie respektuje najwyższego aktu prawnego jakim jest Konstytucja niech "Gazeta Polska" nie respektuje wyroku sądu który wydał wyrok niezgodny z Konstytucją. Żydokomusza kasta sędziowska z ich chowem wsobnym zamiast togi powinna założyć więzienne pasiaki. A w programie "resocjalizacyjnym" codzienna chłosta, 50 batów zamiast śniadania, 75 zamiast obiadu i 50 zamiast kolacji. Nie skamleć i nie użalać się tylko robić reformę sądownictwa i sędziów dekomunizować do trzeciego pokolenia albo i czwartego i nie czekać nie wiadomo na co. Przy wyborach prezydenckich okazało się, że 49% to ubecja żydokomunistyczna i to nieźle obsadzona na stołkach prokuratorskich i sędziowskich, medialnych, edukacyjnych, a nawet więziennictwa i kultury..A co takiego do ukrycia ma Boniek i jego ochroniarz zwany też sędzią? Przestańmy czytać "Balladynę" prezydencie, a bierzcie się się za te tzw. "sądy", bo to są sądy kapturowe. Niedługo będą nas wyrzucać z Polski. O to im cały czas chodzi, od czasu gdy przed wiekami przywlekli się do Polski. Najgorsza rasa pasożytnicza świata. Szczęśliwie losuje ten chazarski żyd i podarek językoznawcy Stalina Wagner. Zupełnie jak Bolek Wałęsa w totka. Może chazarski żyd Wagner zadecyduje, że nikt w Polsce nie może źle pisać o Bońku. Jak szaleć to szaleć. Wagner żydobolszewicki śmieć zamiast orła ma nosić ,,sierp i młot " DEKOMUNIZACJA SĄDÓW, Opcja ZERO! A poważnie, to przykład tego Wagnera dobitnie dowodzi, że najwyższy czas zrobić z takimi sędziowskimi kurwami radykalny porządek. Ten FRAJER nazywający siebie sędzią myśli, że będzie BOGIEM i robił wszystko co mu się podoba? Ten frajer, za łamanie konstytucji, już powinien stanąć przed Izbą Dyscyplinarną SN. Chazarski żydzie Wagner!...będziesz siedział. A teraz załóż walonki bo jedzie od ciebie ruską onucą na kilka kilometrów żydolewactwem i żydobolszewizmem. Aresztować sędziego i dać go biedrońkom, tym spod celi, do resocjalizacji. PiSie: po to na Was głosowałem! Pytam PiS w jakim ja żyję państwie - niech mi ktoś wyjaśni..PZPN to jedna z wielu instytucji, gdzie nadal panuje esbecja. Brak gruntownej dekomunizacji kraju daje się Polakom we znaki. I ta nieszczęsna gruba kreska. Ale to jest tak jak Polacy wybierają sobie PO-żydokomuszych przedstawicieli. Ale można cytować wyrok sądu: nie można pisać, że Boniek kradnie, że współpracuje z SB, że zatrudnił Kijowskiego, że okrada PZPN itd. Panie Prezesie Sądu Okręgowego w Warszawie. Polska to nie Indie a Boniek to nie święta krowa tylko czerwony pachołek i kapuś sowiecki. Myślę, że to pana działka, napomnienia pańskiego podwładnego. Boniek jak czuje się skrzywdzony jakimś artykułem, to niech składa pozew do sądu, tak żeby dziennikarz mógł się bronić. Na jakiej podstawie ten marny sędzina feruje takie wyroki. Proszę go zmusić, aby napisał uzasadnienie tego kuriozalnego wyroku. My, społeczeństwo polskie chcemy poznać jego treść. Chyba że to ściśle tajne, jak za komuny dokumenty z posiedzeń PZPR. Mamy prawo wiedzieć! Czemu na najbliższym posiedzeniu sejmu nie ma likwidacji art 212 KK? Na co PiS czeka? na porażkę. Bo ciepła woda w kranie i 500 plus nam nie wystarcza. Google: ,,Sędzia rozpoznaje sprawy przeciwko bankom. Żona sędziego jest pracownikiem Związku Banków Polskich. Niejasne powiązania sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie" Jeden z komentarzy pod artykułem: ,,Dodam tylko, że mec. Anna Cudna-Wagner (pełnomocnik mBanku) składała wniosek o przeniesienie II pozwu zbiorowego p-ko mBankowi z Łodzi do Warszawy. Pewnie to tylko przypadek….."
 • Czy kasta ŻYDOBOLSZEWICKA Z JEJ CHOWEM WSOBNYM to gang czy tylko mafia ......pytam ?!!
  Ciekawe ile wziął sędzia od Bońka czy adwokata w łapę za taki wyrok bo to jest nie do pomyślenia żeby taki wyrok wydał sąd w sprawie J.Kaczyńskiego. Ten który wydał taki wyrok w sprawie redaktora Gazety Polskiej to idiota nie sędzia, pewnie skorumpowany tak jak Boniek, i tacy powinni być z sądu wyrzucani na bruk od razu, a nie psuć opinię innym prawym sędziom. Akurat ten za taki wyrok powinien dostać dożywotni zakaz wykonywania zawodu w tym prawniczego a nie ośmieszać Polski na arenie międzynarodowej, co na to UE? Powiedzą, że jest OK? Kasta poza wyjątkami to jedna wielka mafia w Polsce i czas z tym zrobić porządek. Państwo w państwie. Jak długo jeszcze w Polsce będzie królować brak praworządności? W każdym praworządnym kraju za takie złamanie prawa sędzia Wagner nie tylko by nie był już sędzią, ale by odpoczywał na koszt państwa praworządnego w celi! A Natalia Nitek Płażyńska i jej wyrok? Takich jest mnóstwo. Takich kuriozalnych wyroków wraz z uzasadnień wydanych przez sądy mamy w Polsce tysiące tylko o tym się nie mówi, bo dotyczy zwykłych obywateli. Kiedy w końcu będzie rzetelna reforma sądownictwa czyli Opcja ZERO?
 • Nie ma sposobu zaskarżenia tego orzeczenia ? Niemożliwe!
  W PRL to cenzura decydowała, o czym można pisać. Ten wyrok cofnął nas do ciemnych czasów. Polskie sądy są cały czas w tamtych czasach, oni się nie cofnęli, tkwią w PRL. My jeszcze całkiem z czasów PRLu nie wyszliśmy i ... jeszcze długa droga przed nami ... błędy przeszłości zawsze się mszczą i odnawiają ...Śmiem twierdzić, że ten wyrok nie cofnął nas do ciemnych czasów PRLu. To tylko potwierdza znany fakt, że pewne uprzywilejowane grupy uwłaszczyły się na majątku po- PRL-owskim i dalej wspaniałe sobie egzystują jako "elyty" III RP na koszt zwykłych Kowalskich. Smutne, ale prawdziwe. Ten wyrok wskazuje, że sądownictwo jest nadal najbardziej groźnym problemem w Polsce. W polskim prawie nie ma takiego wymiaru kary jak "nie wolno pisać o kimś/o czymś" - zatem skąd się "sędziemu" wzięło takie "widzimisię"?
 • Rząd szykuje kolejne reformy sądownictwa. Są pierwsze głosy ze strony resortu sprawiedliwości
  Jak wynika z doniesień "Rzeczpospolitej", rząd Zjednoczonej Prawicy szykuje kolejne zmiany w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego. Reformy mają dotyczyć także sędziów sądów powszechnych. W tej sprawie głos zabierają już przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Jak ustaliła nieoficjalnie „Rz”, będą zmiany zarówno w Sądzie Najwyższym (SN), jak i sądach powszechnych i administracyjnych. Najbardziej radykalne mają dotknąć SN: według informatorów gazety zamiast 97 sędziów (na 125 etatów) pozostać ma ich elitarna 20, może 30-osobowa grupa. Reszta przejdzie w stan spoczynku z powodu reorganizacji. Według dziennika, dotychczasowe izby SN mają być też łączone. Izba Dyscyplinarna może zostać połączona z Izbą Karną, a Izba Cywilna - z Izbą Pracy. Zbyt dużo sędziów funkcyjnych..W sądach powszechnych - pisze "Rz" - ma zniknąć nadmiar osób funkcyjnych – dziś to 4 tys. na 10 tys. etatów sędziowskich. Niektórzy sędziowie pełnią nawet dwie funkcje. A to oznacza nie tylko podwójne dodatki, ale też bardzo ograniczony czas na pracę orzeczniczą. O sprawie nadmiarze osób funkcyjnych mówił dzisiaj w rozmowie z Dorotą Kanią Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna na różnych polach. Potrzeba lepszego, sprawniejszego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, żeby kognicja była mniejsza, żeby nie było sytuacji, że na 10 tys. sędziów - 4000, czyli 40 proc., zajmuje jakieś funkcje, czyli dostają dodatki. Przez to jednocześnie sprawność wymiaru sprawiedliwości jest niższa, bo po prostu w takiej sytuacji mniej orzekają. To powinno być zmienione i będzie zmienione mówił Wójcik w Polskim Radiu 24.

  Zmiana statusu sędziów.
  Zreformowany ma też zostać status sędziów. Pracujemy nad zmianą, dzięki której sędziowie sądu powszechnego i administracyjnego, Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego będą mieli jednolitą pozycję ustrojową, niezależnie od instancji, w której orzekają zapowiedziała wiceminister sprawiedliwości Anna Dalkowska. Jej resort chce także ograniczenia liczby spraw wpływających do sądów. Dziś jest ich rocznie ponad 16 mln.

  "Zmiany w sądownictwie to długa praca".
  Dzisiaj o doniesienia "Rzeczpospolitej" pytany był w Polsat News Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Jeśli chodzi o Sąd Najwyższy, sytuacja jest taka, że mamy nowe kierownictwo sądu – pani (I prezes) Małgorzata Manowska dobrała swoich współpracowników, jeżeli się nie mylę, są tam reprezentowane wszystkie izby i chodzi o to, żeby SN po prostu pracował, a nie zajmował się polityką, jak to się czasami zdarzało podkreślił polityk. Jak dodał, w przypadku sądownictwa w ogóle zmiany to proces i długa praca. Jeśli chodzi o reformę sądownictwa, to jest głównie domena Ministerstwa Sprawiedliwości, ale nigdy dość wysiłków, żeby sądy cieszyły się przede wszystkim zaufaniem społecznym i wyroki sądowe, żeby – nawet jeżeli nie zachwycają – miały walor, również w odczuciu społecznym, sprawiedliwości zaznaczył Fogiel.

  Ps...Jak długo będą trwały te "szykowania". 3 lata? Zacznijcie od najważniejszego by powywalać tych co trafili tu na sowieckich czołgach i ich pokolenia! Oni musza zniknąć i im podobni! WSZYSCY! A spytał który panią Zosię Romaszewską, czy ona te cudeńka akceptuje? Bo jeśli nie akceptuje, to skończy się jak poprzednio. A w Stanach Zjednoczonych sąd najwyższy od lat składa się tylko z 9 sędziów. Nadzwyczajną kastę, należy wypalić rozgrzanym żelazem aż do samego dna. To trzeba zrobić jak najszybciej. I przepędzić żydokomunistyczne złogi z ich chowem wsobnym. Sądy muszą być uczciwe a nie służyć mafiom i różnym jakimś tam Bońkom. Tak zwany wymiar sprawiedliwości, w Polsce to największa, zorganizowana grupa przestępcza! Wszystkim prokuratorom i sędziom, należy odebrać immunitety, stan spoczynku a następnie wyrzucić na zbity ryj ze stanu prokuratorskiego i sędziowskiego! Czyli Opcja ZERO. Obecnie sędziowie są zupełnie bezkarni, zrujnowali już masę biznesów swoim działaniem lub bezczynnością, i nie ponoszą żadnych kar. Umarzają sprawy ewidentne bez żadnych konsekwencji, i tu jest problem. Po pierwsze w konstytucji powinien być zapis, że sędzia który poprzez wyrok ją łamie - trafia z automatu za kratki na 10 lat, a wyrok jest ponownie sądzony przez innego sędziego. Wszelkie organy "badające konstytucyjność wyroku" powinny być rozwiązane. Konstytucja jest prosta i zrozumiała. Jedynie jak nie opisuje jakiejś rzeczy do końca to zaczynacie badać. A to jest złe. Co nie jest prawem zabronione bądź nakazane - jest dozwolone. Samo ograniczanie liczby sędziów w SN, czy łączenie wydziałów to tylko półśrodek. Jeśli chcemy naprawić sądy w Polsce, to przede wszystkim należy wrócić do podstawowej zasady orzecznictwa, a więc przywrócenia mocy obowiązującej wytycznym wymiaru sprawiedliwości, czyli nadać orzeczeniom SN (uchwały tzw. 7, pełnego składu izby, czy połączonych izb SN) moc zasady prawnej wiążącej sądy, tak aby w sprawach podobnych w całej Polsce orzekały w sposób jednolity, a nie tak, jak jakiemuś sędziemu w duszy gra. Co gorsza konia z rzędem temu kto uzasadni, dlaczego w sprawie nieomal identycznej przykładowo sędzia w Szczecinie orzeka winien jest X, a sędzia w Rzeszowie winien jest Y. Logika prawnicza, a już sama logika od lat jest niezmienna, choć zmienia się otoczenie, jednakże zmiany otoczenia w jakim funkcjonuje wymiar sprawiedliwości, nie mają prawa wpływać na wynikające właśnie z logiki zasady stosowania prawa. A to właśnie, wobec dzisiaj obowiązującej zasady, każdy sędzia niezależny i niezawisły ma miejsce, a efekt widoczny, jak nie przymierzając ów kierownik szatni z kultowego "Misia" - "nie mamy pana płaszcza, i co nam pan zrobi".
 • Za korupcję, to im więzienie się należy jak najbardziej.
  Obecnie sędziowie są zupełnie bezkarni, zrujnowali już masę biznesów swoim działaniem lub bezczynnością, i nie ponoszą żadnych kar. Umarzają sprawy ewidentne bez żadnych konsekwencji, i tu jest problem, nie trzeba iść od razu ze skrajności w skrajność, to do niczego nie prowadzi. Trzeba dotkliwie karać sędziów za takie wybryki, jak diametralnie różne wyroki w podobnych sprawach, bo jak zwykły człowiek może mieć zaufanie do prawa i do sądu, jeśli nie jest w stanie przewidzieć które jego działania okażą się, zdaniem sądu, legalne, a które nie? Podstawą powinno być wprowadzenie zasady precedensu i twarde jej przestrzeganie. Należy pozostawić sędziom jak najmniej swobody w interpretacji przepisów i orzekania. Sędzia to tylko człowiek, omylny, czasem złośliwy, czasem zbyt pobłażliwy, czasem nie całkiem rozgarnięty. Nie może mieć zupełnej swobody i braku odpowiedzialności za swoje czyny. No i wszyscy równi wobec prawa. Wszyscy płacą składki ZUS i jeden sposób naliczania emerytur dla wszystkich. Powrócić do emerytury tak jak było.
 • Obawiam się o Ministra Ziobro.
  Morawiecki z Prezydentem chcą stanowisko obsadzić swoim dyrygentem i na razie kombinują tak jak pozbyli się Macierewicza. Propozycje zmian brzmią bardzo dobrze. Mam nadzieję, że te zmiany odpolitycznią SN i pozbawią żydokomuchów i resortowych sędziów z ich chowem wsobnym większości w SN. Jeżeli ZP nie zrobi porządku z organizacją sądownictwa, to kasta będzie się zajmowała obroną swoich przywilejów a nie sądzeniem, zapaść będzie się pogłębiała i ludzie w końcu rozliczą ZP. Konieczna jest jeszcze likwidacja związków sędziowskich, sędzia nie powinien być członkiem żadnej organizacji, nawet związku filatelistów. Jeżeli nie zostanie zrealizowana reforma sądownictwa, PiS przegra wybory w 2023. To samo musi się stać z mediami i uczelniami. Teraz albo nigdy i nie tłumaczyć się UE czy Gowinem. Wyrok w sprawie Niemca grożącemu Polce jest kwintesencją upadku tej władzy. Tchórzostwo,mentalne skundlenie wobec każdego kto silniejszy lub bogatszy,kompletna amnezja jakiemu Państwu służą. Słyszałem o sędzi,która w wieku trzydziestu kilku lat przeszła w stan spoczynku czyli na emeryturę. Młody, zdrowy człowiek do końca życia pozostaje na utrzymaniu podatnika z obrzydliwie wysoką emeryturą. Równocześnie ze zmianami w SN powinny nastąpić zmiany w sądach rejonowych i okręgowych, inaczej ta hydra zwana patokastą nigdy się nie zreformuje. Wzięli byście się za anarchię E-Sądu i komorników bo to bezprawie i państwo w państwie to nie są twierdzenia gołosłowne są dowody czekamy tylko na weryfikację prawa. Dotychczas funkcjonowało dziedziczenie stanowisk w SN, również prawo odstępnego za stanowisko. 400 tys odstępnego zwracało się z 3 lata po dobrym wyroku dla Lidla lub innego GmbH za oskubanie Skarbu Państwa na 1 lub więcej miliardów złotych. Policja z narażeniem życia polikwidowała gangi pruszkowskie i parę tysięcy innych gangsterów sprowadziła na drogę uczciwego życia. Dziwne, że gangi i klan sędziowski do tej pory korzystał z hitlerowskiego parasola ochronnego i kosił kasę za sam wygląd bandycki. Kiedy pójdziemy do SĘDZIEGO POKOJU zamiast do członka klanu który opanował 80% województwa a wyrok znany jest w momencie składania pozwu. Walka idzie o coraz większe stawki i majątki bo kasta w sumie grajdołkowata na golfa zaczęła latać do RPA biznes klasą. Nawet jeśli Sędzia Pokoju będzie trochę kulawy albo dziobaty ale pogoni od koryta tych drani którzy wolą Polskę zgermanizować żeby zysków nie odstąpić. 2/3 sędziowskich nierobów z „rodzinnego” nadania interesuje tylko „kieszeń” a sprawy…”mogą być albo nie, mogą się rozstrzygać albo nie”. Żałośni i straszni są tacy sędziowie bez etyki prawniczej. Po wyrokach Was poznamy. Sędziowie sami sobie to zrobili - Sędzia, który nie widzi, że 77 kobieta na pasach ma prawo przebywać a ten kto ją przejeżdża jest przestępcą, sędzia który nie widzi, że kobieta atakowana przez wulgarnego mobbingującego szefa ma prawo oczekiwać przeprosin i zrównuje ją z katem, sędzia który nie widział, że 120 letni pełnomocnik to oszustwo itd. to sędziowie czy mafia osłaniająca mafię? teraz to sędziowie, przed wydaniem wyroku, sprawdzają co napiszą w niemieckich gazetach i taki wydają wyrok, jak diewelty napisały.
 • Nareszcie jakieś kroki. Brawo panie Ministrze Ziobro.
  Nie należy jednak bać się KE. Lewactwo UE musi w końcu zrozumieć , że wymiar sprawiedliwości nie podlega UE i to jest wewnętrzna sprawa Polski. Czekałem na to od kiedy PAD zawetował ustawę o sądach i wstrzymał reformy. Ostatnie wyroki, jak choćby w/s Bońka czy Pani Nitek-Płażyńskiej pokazują, że naprawdę niektórzy sędziowie nie powinni orzekać w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej. Może bardziej w imieniu jakiejś „Iustycji” czy Komisji Europejskiej albo Niemiec, ale to już chyba nie w polskich sądach i nie wobec polskich obywateli …Czekamy z wielką nadzieją na dobre zmiany! Panie ministrze Ziobro przeprowadzić ostre cięcia aby w końcu sądy były sądami i sądziły zgodnie z kodeksami a nie według widzi mi się sędziego! No i wszyscy równi wobec prawa. Wszyscy płacą składki ZUS i jeden sposób naliczania emerytur dla wszystkich. Powrócić do emerytury tak jak było.
 • Trzeba tych wszystkich Bońków i Bolków usunąć z sądów raz na zawsze.
  Polskie sądy od lat bezspornie przyznają, że są skorumpowane dlatego są dyspozycyjne, że korzystając z immunitetu świadomie celowo przeprowadzano wadliwie z dużą szkodą prywatyzacje czy reprywatyzacje i choć było to obiektem postępowania w E.T.P.C. w Strasburgu i po wykonaniu wielu zmian w różnych Kodeksach by wycofać skargę do kraju zobowiązani byli do zgodnego z prawem bez zbędnej celowej typowej dla nich zwłoki zakończenia sprawy w kraju jeszcze w 2004 roku. Jak w tej sprawie tak i w wielu innych Sądy w kraju oszukały wszystkich i nić dosłownie NIC zgodnego z Prawem to tej pory nie zrobiły, otaczając wszystko nielegalną cenzurą i przeciągając w nieskończoność byle by tworzyć samemu gigantyczne kolejki w sądach! To taki nowy sposób na bezprawie i nietykalność z urzędu sędziów! A reforma wcale nie musi być długa! Wystarczy zaorać ten pseudo wymiar sprawiedliwości i stworzyć nowy z tych co nie są potomkami ruskich onuc, proste jak budowa cepa i jeszcze jedno o czym tu już niektórzy wspomnieli - kodeks karny napisany od nowa, prosty i czytelny tak aby adwokat który skończył studia miał takie same szanse jak ''wybitna'' kancelaria adwokacka a jak wygląda ta ''wybitność'' tych adwokatów to wiadomo - znajomości z sędziami i łapówy z jednej strony i absurdy w prawie karnym z drugiej np. rozpiętość kary za dany czyn czyli od - do... nie wiem czy w polskim prawie karnym jest choć jedna sankcja która nie jest od - do,,, np. za gwałt - § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.... paranoja oraz ogromne pole do brania w łapę przez sędziów bo jak można dostać 2 lata to dlaczego iść siedzieć 12 lat... tu zróbcie reformę i kasta będzie w ciemnej dupie, bo albo ktoś będzie winny albo nie winny i tyle, żadne cwane wymyki sędziego i papugi na nie wiele się zdadzą, a tak dostaje łajza za gwałt powiedzmy 3 lata a wychodzi za dobre sprawowanie po 1,5 roku i szuka kolejnej do zgwałcenia...
 • Sądy i prokuratury do wymiany i do rehabilitacyjnych obozów przymusowej pracy uczłowieczającej.
  Sędzia powinien być uczciwym Polakiem, a nie zdrajcą szwabem lub ukrem, czy mułmaninem/muzułmanką jak w Gdańsku! Tu nie ma czego "reformować"! Zamiast uwalniać sądy i prokuratury od ŻYDOKOMUNY, komuchów oraz ich spadkobierców i kontynuatorów antypolskiej działalności / sabotażu zdecydowanie lepiej i SKUTECZNIEJ zbudować POLSKI Wymiar Sprawiedliwości od nowa na ZDROWYCH FUNDAMENTACH gwarantujących sprawiedliwość, obiektywność , kompetencje, dbałość o interes społeczny i państwa oraz etykę zawodową i pospolitą UCZCIWOŚĆ...Sędzia nie powinien należeć do żadnej organizacji. Zero przynależności, to gwarancja apolityczności. Jedno Polskie obywatelstwo. Wiecie czym się różni prawo Stanów Zjednoczonych i Polski, tym że tam prawo pisał colt. Trzeba wprowadzić specjalistyczne kolegia odwoławcze, nie wymagające sędziów tylko szanowanych specjalistów "branżowych", które zdejmą gigantyczną liczbę spraw z Sądów Powszechnych. Np. Kolegium Mieszkaniowe, Kolegium Ubezpieczeniowe, Kolegium Socjalne, itd. Tak jest np. w Danii i świetnie działa. Większość spraw kończy się na kolegiach, ich orzeczenia uznają nawet wielkie instytucje. Dopiero w przypadku nieuznania orzeczenia kolegium sprawa trafia do sądów powszechnych.
 • Nie ma świętych krów? Sędzia Radzik postawił nowe zarzuty szefowi KRS: „Wszyscy sędziowie są równi wobec prawa"
  https://wpolityce.pl/kryminal/516693-sedzia-radzik-postawil-nowe-zarzuty-szefowi-krs
  Miał rację Cejrowski - wszyscy won, wszyscy won .. Trzeba było sprawę załatwić w 1990 r wywalić na zbity pysk 90 % postżydokomunistycznych sędziów jak zrobili to Niemcy w byłej NRD, no ale wtedy Strzembosz i gruba kreska nie pozwolila. Pierwszą i bezdyskusyjną szykaną musi być usunięcie z zawodu każdego sędziego za łamanie zasad i niestosowanie się do norm kardynalnych, determinujących przywilej orzekania w imieniu RP. Za nieterminowość trzeba by wszystkich sędziów ukarać. To norma przecież. Sprawę nieterminowych uzasadnień można załatwić od ręki wprowadzając obowiązek przedstawienia uzasadnienia wraz z ogłoszeniem wyroku. Nie ma uzasadnienia na piśmie, nie ma ogłoszenia wyroku. SĘDZIOWIE (około 3/4) są do ukarania (kary różne), za (dziwne) POstanowienia i wyroki! Sprzeczne z prawdą, logiką, prawem i zdrowym rozsądkiem! Np. SĘDZIA pisze 7mln zł, zamiast 700 zł! (Bez łapówki?)
 • @kula Lis 69 15:17:55 Dalej chce Pan komplikować i rozbudowywać administracją a
  ...wystarczy REFORMA i rozwiązanie wszystkich i wszelkich tzw sądów a
  Dekret Prezydenta ustanawia :
  9. Sądy Rozjemcze Cywilne, wg. Prawa Naturalnego i Zwyczajowego

  10. Nie ma kary bez szkody czy straty

  11. Policja Rozjemcza

  12. ZAWSZE każda szkoda musi być naprawiona a strata wyrównana

  TYLKO TAKA ORGANIZACJA ZAPEWNIA SPRAWIEDLIWOŚĆ

  1. Sąd Rozjemczy Rejonowy
  2. Sąd Rozjemczy Wojewódzki
  3. Sąd Rozjemczy Najwyższy

  Od każdego KAŻDEGO postanowienia przysługuje BEZPŁATNE odwołanie do sądu wyższego a od orzeczeń Najwyższego Sądu Rozjemczego do
  RADY STARSZYCH PAŃSTWA POLAKÓW POLSKI

  Prosze odczytać ze zrozumieniem przestudiować przesłaną wersje roboczą Konstytucji Państwa Polaków Polski

  To nie jest tak urządzane bo nie ma możliwości oszukiwania
  Czy opowie sie Pan po stronie prawdy ? czy jak Pan Wojtas ...
 • Czy to pierwszy taki wyrok żydokomunistycznych sądów w Polsce?
  Na pewno nie pierwszy i nie dziesiąty. Jest ich setki a pokrzywdzeni obywatele nie mają się gdzie odwoływać. Gdzie zapowiadana reforma sądów, gdzie prawo i sprawiedliwość. Nadzwyczajna kasta ponad prawem. ID SN toleruje każdy wyrok łamiący wszelkie zasady sprawiedliwości. Sędziowie bezkarni, ponad prawem. Żydobolszewicka, ukro szwabska Kasta z ich miotem wsobnym nie tylko musi zostać wypieprzona z zawodu, ale surowo ukarana, publicznie, dla przykładu. Zakazem pracy dożywotnim pozbawieniem emerytur/stanu spoczynku/. Konfiskatą majątków na rzecz ofiar bandytyzmu sądowego kasty i na rzecz biednych Polaków. Więzieniem długoletnim za przestępstwa sądowe. Już 5 lat PiS zmarnował i nie wyrzucił gnoju z tej stajni zwanej dla jaj "polskim wymiarem sprawiedliwości". Za to pan Jarek z lubością zajmuje się "ochroną zwierząt". Panie Jarku: obudź się pan, bo trzeciej kadencji NIE BĘDZIE. Kiedyś Wojtek Cejrowski o polskich sędziach powiedział tak: "powinno się ich wszystkich wypieprzyć do kanału, tych wszystkich sędziów, jednym ruchem ręki, jak pionki z szachownicy, wszystkich won, nawet jak któryś był niewinny, wszystkich won, bo to jest stary system. Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie, wszystkich won". Polecam filmik

  https://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930